"Nasz świat w obiektywie"

w ramach programu Młodzież w Działaniu - Inicjatywy Młodzieżowe 01.03.2011-20.10.2011

Podczas projektu przeprowadzono cyklu warsztatów fotograficznych a zakończeniem cyklu były dwie wystawy podsumowujace pracę wykonana podczas zajęć. Na wystawach można było zobaczyć fotografie, których autorami były dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia.

Pomysłodawcą projektu była grupa przyjaciół oraz wolontariuszy w Stowarzyszeniu Ocalić Szansę - SOS, których pasją jest fotografia i wykorzystanie jej w terapii i socjoterapii. Po roku wolontariatu w Stowarzyszeniu postanowili wspólnie z wychowankami najstarszej grupy świetlicowej zorganizować cykl warsztatów i pokazów poświęconych fotografii.

Podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę SOS brali udział w warsztatach fotograficznych, podczas których uczyli się robić zdjęcia w różnych warunkach i sytuacjach, omawiać je i analizować. Warsztaty fotograficzne prowadzili wykładowcy Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu (Filip Zawada i Krzysztof Solarewicz) Podopieczni mogli na co dzień samodzielnie fotografować korzystając z aparatów zakupionych w ramach programu.

Dzieci uczyły się jak robić zdjęcia miejsc i ludzi, a poprzez to odkryli nieznane dotychczas walory swojej dzielnicy. Po cyklu zajęć fotograficznych przygotowali wystawę dla mieszkańców osiedla i opowiedzieli o ciekawych miejscach, które zobaczyli i ludziach których poznali.  Odbyły się dwie wystawy podsumowujące projekt: w Browarze Mieszczańskim oraz dodatkowo wystawa w Galerii BWA Design.

 

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci