"Nie wyrzucaj"

w ramach Programu Grantowego „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” Fundacji Danone
24.05.2011 - 30.08.2011

W ramach programu przeprowadziliśmy zajęcia dla dzieci z tematyki savoir-vivre, a także zajęcia o marnotrawieniu żywności. Zajęcia zostały przeprowadzone w czterech grupach świetlicowych (po 1.5 h), a także w grupie przedszkolnej (po 45 min). Cykl zajęć o marnotrawieniu żywności obejmował pogadankę na temat wyrzucania jedzenia, na temat trudu wkładanego w proces produkcji produktów żywnościowych, zachęcał do oszczędnego robienia zakupów, dzieci odgrywały scenki klient-sprzedawca. Zakończył się on wyjściem do osiedlowej piekarni i sporządzeniem ulotki na festyn.

W drugim cyklu zajęć dzieci uczyły się jak się zachowywać przy stole, uczyły się prawidłowego układania zastawy stołowej, używania sztućców, poznawały rolę dekoracji i ładnego podawania potraw. Podczas zajęć maluchy m.in. bawiły się w restaurację nakrywały do stołu i kolorowały obrazki tematyczne, a starsze dzieci przygotowały prace plastyczne, plakaty i miały możliwość, aby wykorzystać zdobytą wiedzę podczas wyjścia do restauracji. Starsze dzieci pomagały w przygotowaniu zajęć dla przedszkolaków.

Ponadto przeprowadziliśmy akcję informacyjną na festynie z okazji Dnia Dziecka. Akcja informacyjna odbyła się na osiedlowym festynie, w którym wzięły udział dzieci i społeczność lokalna. Młodzież rozdawała stworzoną przez siebie ulotkę na temat marnotrawienia żywności i oszczędnego kupowania, ulotka docierała zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Dodatkowo nasza organizacja pozyskała od sponsora owoce i warzywa, które dzieci i młodzież rozdawały uczestnikom festynu. Od sponsora otrzymaliśmy również zdrowe jednodniowe soki owocowo-warzywne, które były przekazywane dzieciom i ich rodzicom.

Przekazaliśmy w okresie wakacyjnym 960 podwieczorków dla najbardziej potrzebujących dzieci ze świetlicy. W okresie wakacyjnym, kiedy nasi podopieczni nie korzystają z podwieczorków w ramach programu Pajacyk, a także z dożywiania w szkole zapewniliśmy im możliwość jedzenia podwieczorku w świetlicy. Z możliwości tej skorzystało 20 podopiecznych.

Zapewniliśmy 560 obiadów dla 8 najuboższych dzieci w punkcie przedszkolnym. Ośmioro najbardziej potrzebujących przedszkolaków otrzymywało bezpłatnie obiady przez 3 miesiące.

Galeria

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci