"Szlakiem ginących zawodów"

Projekt historyczny finansowany przez Muzeum Historii Polski
05.2013 - 11.2013


Muzeum Historii Polski już po raz drugi zaufało Stowarzyszeniu Ocalić Szansę - SOS przekazując grant na realizację projektu o charakterze kulturalno- historycznym.

W poprzednim roku Stowarzyszenie zrealizowało projekt "Historia łączy pokolenia", którego efektem było powstanie dokumentu historycznego na temat życia na osiedlu Huby."Szlakiem ginących zawodów" to kolejny ciekawy pomysł na zorganizowanie dzieciom z osiedla Huby bezpłatnych zajęć w ich czasie wolnym.

Projekt zakłada poznawanie ginących zawodów poprzez przeprowadzenie warsztatów kulturalnych dla dzieci i młodzieży, odwiedzanie przedstawicieli ginących zawodów we Wrocławiu (np. parasolnika, kapelusznika, introligatora) i przeprowadzenie z nimi wywiadów. W wyniku tych działań powstanie kolejny film dokumentalny stworzony przez podopiecznych.Projekt przewiduje również wyjazd podopiecznych na bezpłatną wycieczkę do Kudowy Zdroju. W okolicy Kudowy jest gospodarstwo agroturystyczne zapewniające atrakcje w postaci poznawania ginących zawodów. Dzieci będą miały okazję odwiedzić pracownię garncarską, kowalską, piekarską i tkacką. Wycieczka zakończy się biesiadą przy ognisku.

Stowarzyszenie Ocalić Szansę - SOS składa podziękowania Muzeum Historii Polski za przekazanie środków finansowych na rzecz naszych podopiecznych.

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci