Wystawa "Fenomenalne Powierzchnie Tnące"

Wystawa i wernisaż w Galerii Sztuki Współczesnej BWA
14.11.2011

14 listopada w BWA odbył się wernisaż wystawy zdjęć „Fenomenalne Powierzchnie Tnące” w ramach projektu TERAZ DIZAJN! Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy BWA, Ośrodka Postaw Twórczych i Stowarzyszenia Ocalić Szansę - SOS. 

Autorami fotografii są dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat, uczestnicy projektu pt. "Nasz świat w obiektywie" realizowanego w ramach Programu Młodzież. Podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę SOS brali udział w warsztatach fotograficznych, podczas których uczyli się robić zdjęcia w różnych warunkach i sytuacjach, omawiać je i analizować. Warsztaty fotograficzne prowadzili wykładowcy Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu (Filip Zawada i Krzysztof Solarewicz) Podopieczni mogli na co dzień samodzielnie fotografować korzystając z aparatów zakupionych w ramach programu.

Na podwórkach z otoczenia dzielnicy Huby i w domach uczestników powstało mnóstwo wyjątkowych i mocnych w wyrazie zdjęć. Wystawa jest opowieścią o świecie, w którym żyją. Pokazuje jak wygląda ich codzienność. Podopieczni wprowadzają nas do swoich domów, prezentują rodzinę, przyjaciół i znajomych. Pokazują jak spędzają wolny czas i jak wygląda ich najbliższe otoczenie. Problemy i sytuacje, z którymi się spotykają często należą do świata dorosłych. Dlatego fotografie nie wyglądają jakby ich autorami były dzieci.

Wernisaż odwiedziło wiele osób, a zdjęcia zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. 

Serdecznie gratulujemy sukcesu autorom zdjęć: Ewelinie Pokropek, Kacprowi Kuncowi, Gracjanowi i Damianowi Chojnackim, Kindze, Kubie i Dominice Wawerczykom, Arkowi Mazurowi, Dominice Nowakowskiej, Michałowi Ciesielskiemu, Sebastianowi Przybylskiemu, Grześkowi Leśniewskiemu oraz Radkowi i Roksanie Stępień. 

Zobacz film z wystawy

Galeria

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci