Festyn z okazji Dnia Dziecka

05.0.2011

Dnia  5 czerwca w Browarze Mieszczańskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na festyn zaproszenia otrzymało 150 dzieci z osiedla Huby i Przedmieście Świdnickie. O godzinie 10.00 rozpoczął się program dla młodszej grupy gości. Na maluchy czekało mnóstwo atrakcji – malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, loteria, ogromne bańki mydlane, zabawy przy muzyce, a także wata cukrowa i paczki z prezentami dla każdego dziecka. Młodzież, która przybyła na godzinę 13 mogła skorzystać z dodatkowych stoisk m.in. stoisko chemiczne, na którym uczniowie liceum ogólnokształcacego pokazywali różne eksperymenty i doświadczenia. Chętni mogli spróbować swoich sił w śpiewaniu karaoke.

Na festynie powstały dwa stoiska w ramach prowadzonych przez świetlicę projektów:

  • stoisko „Bezpieczny Internet” – w ramach projektu Fundacji Dzieci Niczyje. Dzieci, młodzież i rodzice mogli obejrzeć filmy przygotowane na zajęciach przez podopiecznych świetlicy przestrzegające przed niebezpieczeństwami w internecie, a także otrzymywali ulotkę informacyjną o tej tematyce.
  • stoisko „Nie wyrzucaj!” w ramach projektu  grantowego firmy Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”. Stoisko oferowało ulotki informacyjne dotyczące marnotrawienia żywności i zdrowego odżywiania, a także mnóstwo owoców do rozdania dla uczestników imprezy.

Festyn odwiedzili również strażacy, którzy pokazali gościom wóz strażacki i sprzęt ratowniczy. Rodzice, którzy przyszli ze swoimi pociechami mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki, którą obsługiwali wolontariusze z naszej świetlicy.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy pomogli w przygotowaniu paczek dla dzieci, a także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu, w szczególności młodym wolontariuszom z naszej świetlicy Arkowi, Kacprowi i Grześkowi. 

Galeria

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci