Wystawa "Historia Łączy Pokolenia"

wystawa współfinansowana przez Muzeum Historii Polski w ramach konkursu ""Patryiotyzm Jutra"
20.10.2012

20 października w godzinach od 13.00 do 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kołłątaja 20 odbyła się wystawa fotograficzna "Historia Łączy Pokolenia" połączona z projekcją filmu dokumentalnego.

Dzieci i młodzież w projekcie "Historia Łączy Pokolenia" poznawały przeszłość swojej dzielnicy dzięki spotkaniom z wieloletnimi mieszkańcami osiedla Huby, swoimi dziadkami, sąsiadami i beneficjentami Klubu Seniora.

Rozmowy na temat jakości życia na Hubach w okresie powojennym, popularnych wtedy zabaw i zwyczajów,sposobów spędzania czasu wolnego przez ówczesne dzieci i młodzież stały się inspiracją do stworzenia filmu dokumentalnego. Dodatkowo podopieczni świetlicy sfotografowali swoje podwórka, ulubione miejsca zabaw i najważniejsze według nich miejsca na osiedlu. Fotografie przedstawiają współczesne Huby widziane ich oczami, jest to spojrzenie dziecka na świat, który je otacza na co dzień.

Wystawa jest efektem projektu "Historia Łączy Pokolenia" realizowanego przez Stowarzyszenie Ocalić Szansę - SOS, współfinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach konkursu "Patriotyzm Jutra". Była to już druga wystawa naszych podopiecznych, mają oni już na swoim koncie wystawę fotograficzną "Fenomenalne powierzchnie tnące", podczas której prezentowali w Galerii BWA zdjęcia zrobione w swoich domach i najbliższym.

Zobacz film dokumentalny stworzony podczas projektu

Galeria

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci