Wycieczka do Kudowy Zdroju

 

"Szlakiem ginących zawodów" finansowana przez Muzeum Historii Polski w ramach projektu Patriotyzm Jutra
09.2013

Podczas wycieczki do Kudowy dzieci i młodzież z grupy świetlicowej i klubowej miały okazje wziąć udział w dość niecodziennych atrakcjach. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie pracowni garncarskiej, gdzie po krótkim pokazie każdy z uczestników miał szanse usiąść do koła garncarskiego i zrobić swoja własna miseczkę z gliny.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się do części muzealnej aby obejrzeć stare maszyny i sprzęty używane w gospodarstwie domowym oraz do zagród aby zapoznać się ze zwierzętami żyjącymi w gospodarstwie. Potem wszyscy udali się do pracowni kowala gdzie oglądali pokaz wykuwania podkowy.

W międzyczasie nie obyło się bez wykorzystania dużego boiska w w celu rozegrania wspólnego meczu piłkarskiego. Na koniec na uczestnicy zasiedli przy wspólnym ognisku i zjedli upieczone kiełbaski oraz pajdy wiejskiego chleba posmarowane własnoręcznie zrobionym masłem.

W drodze powrotnej dzieci i młodzież odwiedziły także ruchomą szopkę wykonaną przez miejscowego rzeźbiarza. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, wracali pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Oby więcej takich wycieczek!

Galeria

 

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci