Mikołaj z Politechniki Wrocławskiej w Stowarzyszeniu

Naszą świetlicę odwiedził Mikołaj z Politechniki Wrocławskiej razem ze swoimi Pomocnicami, zjawili się z workiem pełnym prezentów.

Czytaj więcej: Mikołaj z Politechniki Wrocławskiej w Stowarzyszeniu

Wielokulturowy Festyn Mikołajkowy

W mikołajki w Szkole Podstawowej nr 9 na Osiedlu Huby, nasze Stowarzyszenie zorganizowało zabawę mikołajkową, tematem przewodnim imprezy była wielokulturowość Wrocławia. W zabawie wzięło udział ponad 100 dzieci i ich rodzin.

Czytaj więcej: Wielokulturowy Festyn Mikołajkowy

Wystawa "Historie nieopowiedziane"

W sobotę 21 listopada w Browarze Mieszczańskim odbyła się wystawa zdjęć i projekcja filmu, które były efektem prac naszych podopiecznych podczas projektu "Historie Nieopowiedziane" realizowanego we współpracy z Muzeum Historii Polski.

Czytaj więcej: Wystawa "Historie nieopowiedziane"

Warsztaty filmowe

W naszej świetlicy odbywają się warsztaty filmowe realizowane w ramach projektu "Nieopowiedziane historie." Cykl warsztatów zakończy się ekranizacją filmu.

Czytaj więcej: Warsztaty filmowe

Warsztaty fotograficzne

W maju, czerwcu i lipcu odbywały się warsztaty fotograficzne dzieci i młodzież zapoznały się z technikami robienia zdjęć, podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi fotografii a także z obsługą sprzętu fotograficznego.

Czytaj więcej: Warsztaty fotograficzne

Akcja Dzieciaki Sadzeniaki

W sierpniu i wrześniu dzięki inicjatywie Leroy Merlin przeprowadziliśmy metamofrozę naszego ogródka. Dzieci mogły własnoręcznie poznać co oznacza praca ogrodnika. 

Czytaj więcej: Akcja Dzieciaki Sadzeniaki

Wakacje we Wrocławiu

Nasi podopieczni spędzali tegoroczne półkolonie na ciekawych wyjściach we Wrocławiu. Dzięki dofinansowaniu od Gminy Wrocław przez trzy tygodnie odbywały się zajęcia wakacyjne dla podopiecznych świetlicy.

Czytaj więcej: Wakacje we Wrocławiu

Powrót do przeszłości

Dzieci z naszej Świetlicy poszukiwały starych fotografii przedstawiających miejsca, w których obecnie spędzają czas, mieszkają. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Historie nieopowiedziane" dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski.

Czytaj więcej: Powrót do przeszłości

Obóz wakacyjny w Kołatce

Na przełomie czerwca i lipca odbył się dwutygodniowy obóz letni podopiecznych Stowarzyszenia Ocalić Szansę w ośrodku wypoczynkowym Temar w miejscowości Kołatka (województwo lubuskie). Podczas wyjazdu na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji.

Czytaj więcej: Obóz wakacyjny w Kołatce

Eksperymenty w Humanitarium

W czerwcu grupa świetlicowa wybrała się do Wrocławskiego Humanitarium aby poznać tajniki optyki. 

Czytaj więcej: Eksperymenty w Humanitarium

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci