Wystawa "Historie nieopowiedziane"

projekt współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach konkursu  „Patriotyzm Jutra”
21.11.2015

 

 

Stowarzyszenie Ocalić Szansę jest organizacją non-profit prowadzącą placówki dla dzieci i młodzieży na wrocławskim osiedlu Huby już od 13 lat. Nasi podopieczni mają na swoim koncie m.in. wystawę fotograficzną „Fenomenalne powierzchnie tnące”, podczas której prezentowali w Galerii BWA zdjęcia zrobione  w swoich domach i najbliższym otoczeniu, wystawę i projekcję filmu dokumentalnego „Historia Łączy Pokolenia” oraz wystawę i projekcję filmu „Szlakiem ginących zawodów”. W sobotę 21 listopada była kolejna okazja aby zobaczyć twórczość naszych podopiecznych tym razem w technice 3D.

Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztaty fotograficznych, wyszukiwali dawne zdjęcia osiedla, po czym fotografowali te same miejsca techniką 3D. W kolejnym etapie młodzi twórcy gromadzili bazę historii opowiadanych przez mieszkańców. Na podstawie jednej z nich napisali scenariusz i zrealizowali film kamerą 3D. 

Założeniem projektu było zaciekawienie dzieci i młodzieży historią osiedla i jej mieszkańców poprzez innowacyjne wykorzystanie nowoczesnych technologii multimedialnych. 

Galeria

 

 

 

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci