Wielokulturowy Festyn Mikołajkowy

festyn współfinansowany przez Gminę Wrocław w ramach projektu "Wrocław bez barier"
06.12.2015

Jak co roku nasze Stowarzyszenie zorganizowało festyn mikołajkowy. Tym razem tematem imprezy była wielokulturowość i poznawanie tradycji i zwyczajów innych narodowości zamieszkujących Wrocław. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu "Wrocław bez barier." Do organizacji festynu zostali zaproszone inne narodowości z Wrocławia.

W zabawie wzięło udział ponad 100 dzieci i ich rodzin z Osiedla Huby. Podczas zabawy uczestnicy mieli okazję zobaczyć stoiska prezentujące mniejszości narodowe we Wrocławiu ich historię i obyczaje. Do zapoznania się ze zwyczajami innych narodowości zachęcali m. in. Julia, Łemkę, która wystąpiła w łemkowskim stroju ludowym, uczniowie żydowskiej Szkoły Dialogu Kultur Etz Chaim, którzy nauczyli uczestników festynu gry w chanukową grę, polegającą na cukierkowym hazardzie. Na festynie można było także obejrzeć występ Romskiego Zespołu Tanecznego Terni Romani Bacht, Młode Romskie Szczęście. Najmłodsi mieli okazję spróbować swoich sił w tańcu nowoczesnym z pomocą dziewcząt z zespołu romskiego oraz wypróbować kroki breakdance z pomocą Przemka i Jaśka.

Oczywiście nie zabrakło corocznych festynowych atrakcji takich jak wspólne tańce, zabaw z chustą klanzą, malowanie twarzy czy poczęstunku w kawiarence. Pod koniec imprezy wszystkie dzieci otrzymały długo wyczekiwane paczki, które w tym roku dzięki uprzejmości wielu Sponsorów wypchane były po brzegi słodkościami, zabawkami, książkami i kosmetykami. 

Podczas zabawy rodzicom i opiekunom zostały rozdane także ulotki dotyczące profilaktyki krzywdzenia dzieci. Inicjatywa była związana z prowadzonym w Stowarzyszeniu projektem "Bezpieczne Dzieciństwo" realizowanym razem z Fundacją Dzieci Niczyje. 

Serdecznie dziękujemy zaproszonym na festyn Gościom, Wolontariuszom oraz Sponsorom paczek. Dzięki Państwa pozytywnemu nastawieniu co roku udaje nam się zorganizowanie zimowy festyn i wywołać uśmiech na twarzach wielu Dzieci.

Dziękujemy także Sebastianowi Juchimowi dzięki, któremu mamy możliwość obejrzenia fotorelacji z festynu. Zapraszamy do odwiedzenia jego facebook'owego profilu

Galeria

Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom 

 

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci