Odwiedziny pielgrzymów z Kolumbii

07.2016

Podczas Światowych Dni Młodzieży w naszym Centrum gościliśmy grupę pielgrzymów z Kolumbii. Było to bardzo ciekawe spotkanie zarówno dla naszych gości jak i dla nas.

Podczas spotkania opowiedzieliśmy gościom o naszej placówce, pokazaliśmy im zdjęcia oraz filmy stworzone przez naszych podopiecznych podczas zajęć. Rozmawialiśmy o Polsce i Kolumbii i różnicach w naszych krajach. Ważnym elemetem naszego spotkania było wspólne gotowanie. Nasi goście pokazali nam swój ulubiony kolumbijski deser, którym był ryż na mleku z dodatkiem specjanych produktów, które przywieźli prosto z Kolumbii. My przygotowaliśmy dla naszych gości pierogi ruskie aby także mogli zasmakować Polskiej kuchni. Po wspólnym posiłku postanowiliśmy wyjść na podwórko i zaprezentować kilka naszych podwrkowych gier i zabaw. Okazało się, że w Kolumbii także gra się "w klasy." Nie obyło się takż bez lekcji spontanicznej lekcji języków. Zarówno my jak i pielgrzymi zakończyliśmy to spotkanie z kilkoma nowymi słowmi w nowym języku.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Okazało się, że osoby, z drugiej strony świata sa naprawdę bardzo do nas podobne.

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci