Warsztaty mody i stylu

projekt współfinansowny w ramach programu Patriotyzm Jutra przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.
09.2016 - 12.2016

W ramach realizacji projektu "Wielopokoleniowa Kapsuła Czasu" odbyły się warsztaty mody i stylu. Podczas warsztatów, podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę szkolili się w zakresie mody oraz szycia. 

Podczas zajęć dzieci poznały między innymi style, które panowały w modzie od lat 50 do obecnych. Oglądaliśmy wspólnie filmy edukacyjne, czasopisma modowe z ubiegłych dziesięcioleci a także zdjęcia i rysunki dostępne w Internecie. Wspólnie z prowadzącymi  podopieczni wybrali zestawy najbardziej charakterystyczne dla danych lat, które chcieliby odtworzyć podczas pokazu wieńczącego projekt. I właśnie wtedy się zaczęło! 

Wspólnymi siłami zebrane zostały z szaf mam i babć koszule, suknie i dodatki. Z pomocą przyszły nam również Panie działające w Radzie Osiedla Przedmieście Świdnickie. Następnie rozpoczął się etap szycia, przerabiania i dopasowywania. Wygląda na to, że dzieci złapały bakcyla bo warsztaty krawieckie zostały rozszerzone o kolejne zajęcia na ich prośbę. 

Podczas warsztatów dzieci uczyły się między innymi jak zrobić wykrój, jak ściągnąć miarę, jak szyć ręcznie. Zapoznały się również z różnymi akcesoriami krawieckimi oraz z obsługą maszyny do szycia. Każdy miał okazję spróbować swoich sił. 

W końcowym etapie projektu podopieczni przygotowywali się do pokazu, nauka postawy, poruszania się, chodzenia po wybiegu to nie łatwa sprawa, lecz mimo tremy 17 grudnia dzieci zaprezentowały wspaniały występ.

W ramach realizacji projektu oprócz warszatów mody i stylu odbyły się także warsztaty gier i zabawa, podczas których dzieci tworzyły stare zabawki, warsztaty kulinarne oraz warsztaty krawieckie.

Film z warsztatów realizowanych podczas projektu

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci