Marzenia się spełniają

wyprawa Klubu Młodzieżowego do Włoch 
07.2014

W tym roku grupa młodzieży, 11 uczestników Klubu Młodzieżowego postanowiła zrealizować swoje marzenie o wakacjach za granicą. Większość z nich nie miała do tej pory możliwości wyjechać do innego kraju. Młodzież zaplanowała wycieczkę do Włoch.

Do tej wakacyjnej przygody przygotowywali się cały rok. Cała grupa organizowała różne przedsięwzięcia aby uzbierać fundusze potrzebne na wyjazd.  Młodzież uczestniczyła w kwestach, pakowała zakupy klientom supermarketów, organizowała loterie fantowe na festynach, sprzedawała na kiermaszach ciasta własnego wypieku oraz podejmowała dorywcze prace sezonowe. Ci młodzi ludzie wykazali się pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem, wszystko aby zrealizować swoje marzenia. 

I udało się. W lipcu wyjechali na 10- dniową wycieczkę objazdową bo miastach Włoch. W drodze do Włoch odwiedzili także Wiedeń. Przeszli się po uliczkach Florencji, w Rzymie zwiedzili Koloseum, w Watykanie Plac i Bazylikę Św. Piotra.  Była to dla nich wyprawa pełna atrakcji i nowych doświadczeń. Razem planowali trasę podróży, wyszukiwali miejsc noclegowych, wspólnie szykowali posiłki i rozbijali obozowiska na campingach.

Grupa podczas wyjazdu oprócz zwiedzania przeżyła razem różne doświadczenia, wspólne radości wakacyjne ale też trudy wyprawy. Podczas wyjazdu było wiele okazji aby nauczyć się rozwiązywać sytuacje konfliktowe, ustalać wspólne plany biorąc pod uwagę zdanie innych członków grupy. Był to wyjazd pełen różnych przygód i wyzwań a Młodzież wróciła zachwycona tym co udało im się zobaczyć oraz jeszcze bardziej zintegrowana i zaprzyjaźniona.

Po tej wyprawie Ci młodzi ludzie uwierzyli, że można spełniać swoje marzenia i, że warto włożyć wysiłek i pracę aby po nie sięgać.

W imieniu całej grupy składamy także serdeczne podziękowania dla wszystkich osób,
których zaangażowanie pomogło w realizacji  tej wyprawy.

Dziękujemy Zespół Stowarzyszenia

Galeria

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci