Wycieczka do leśniczówki

wycieczka zorganizawana dzięki Radzie Osiedla Przedmieście Świdnickie, Nadleśnictwu Wołów i wrocławskiej Policji
18.10.2014

Podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę - SOS mieli okazję wybrać się na atrakcyjną jednodniową wycieczkę do Wołowa. Dzieci wybrały się do leśniczówki Nadleśnictwa Wołów, gdzie czekały na nich liczne niespodzianki. Dzieci zjadły smaczny poczęstunek, a następnie Pan Leśniczy Grzegorz Romanowski przywitał jei i zabrał  na zwiedzanie szkółki leśnej. Dzieci z zaciekawieniem oglądały młode drzewka i rośliny, a także słuchały pogadanki o uprawie roślin. Ku radości dzieci pan leśniczy podarował drzewko do naszego świetlicowego ogródka, a także upominki, słodycze i ulotki dla wszystkich uczestników wycieczki.

Następnie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach z policjantami. Wszyscy podzieleni na trzy grupy wiekowe odpowiadali na ważne pytania dotyczące m.in. numerów alarmowych, zachowania się w sytuacjach trudnych, przestrzegania przepisów. Za duże zaangażowanie w zajęcia dzieci zostały nagrodzone upominkami i gadżetami - wszystkich ucieszyły baloniki, odblaskowe kamizelki kredki i słodycze. Do akcji wkroczył także największy policjant - Komisarz Lew. Ogromna pluszowa maskotka sprawiła dużo radości ganiając maluchy po lesie i grając z nimi w piłkę.

Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z kiełbaskami. Pogoda i humory dopisały, dzieci wróciły bardzo zmęczone, ale zadowolone z wyprawy.

Składamy podziękowania dla policjantów za zorganizowanie autokaru i upominków, a także za przeprowadzenie działania prewencyjnego z Komisarzem Lwem dla podopiecznych, oraz dla Nadleśnictwa Wołów za upominki i możliwość zwiedzenia szkółki leśnej i dla Rady Osiedla Przedmieście Świdnickie za zakup prowiantu na wycieczkę.

Galeria

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci