Jak maski chronią przed smogiem?

Smog staje się coraz większym utrapieniem dla ludzi lubiących spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Samochodowe spaliny oraz szczypiący dym z kominów są bardzo szkodliwe dla zdrowia, a ich wdychanie może mieć dramatyczne skutki dlatego po ulicach chodzi coraz więcej osób w maskach z filtrem antysmogowym. Noszenie takich masek stało się codziennością i nie jest już domeną hipsterów, jak było to jeszcze kilka lat temu.

Różne typy filtrów w maskach

Filtr HEPA

Maski z filtrem antysmogowym posiadające oznaczenie HEPA zatrzymują szkodliwe substancje nie pozwalając im dostać się do płuc. Specjalny filtr stworzony ze spiekanego szkła ma niewielkich rozmiarów pory dzięki czemu może blokować ponad 99% zanieczyszczeń. Dodatkowo jest on dobrą osłoną dla alergików w trakcie okresów pylenia.

Filtr z węglem aktywnym

filtr z węglem aktywnymTen rodzaj filtrów odpowiada za zatrzymywanie smogu, dymu tytoniowego, ale nawet kurzu, pyłków oraz nieprzyjemnych zapachów dzięki czemu podróż w zatłoczonym tramwaju nie musi być udręką. Aktywny węgiel zawarty w filtrze przyciąga ujemnie naładowane cząsteczki nieprzyjemnych i toksycznych zapachów poprzez dodatnio naładowane cząsteczki węgla. Daje to pewną ochronę przed smogiem.

Wybierając maskę antysmogową warto jest zwrócić uwagę na produkty posiadające oba te filtry. Daje to gwarancje na skuteczną ochronę swojego organizmu przez zanieczyszczeniami obecnymi w miejskim powietrzu.