Bez maski nie pobiegniesz!

Czy nasze miasta są zanieczyszczone? Jeśli by zadać w obecnym czasie takie pytanie, to jego odpowiedź byłaby prawdopodobnie oczywista, szczególnie, jeśli by zapytać o to mieszkańca chociażby Krakowa. Nie ma co ukrywać, że nasze miasta często są bardzo mocno zanieczyszczone, a temat smogu przewija się niemalże codziennie.

Bez maski nie biegaj!

Często możemy zauważyć osoby, które biegają w maskach. Pewnie wiele osób zastanawiało się wiele razy, dlaczego maski sportowe robią się tak popularne. By odpowiedzieć sobie na pytanie „dlaczego maska do biegania jest niezbędna” musimy spojrzeć na to, jakie technologie zastosowywane są w filtrach masek sportowy. A są to:
PM10 – filtr pyłu zawieszonego PM10, który jest frakcją pyłu o bardzo małych rozmiarach średnicy ziaren – do 10 mikrometrów. Ziarna są wystarczająco małe, aby mogły przeniknąć głęboko do płuc.
DACC – filtr wykorzystuje Materiał Dynamicznego Węgla Aktywnego (DACC™) z 95% czystym splotem węglowym, początkowo opracowanym przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony do użytku w ochronie przed substancjami chemicznymi i bakteriami w czasie wojny.
Kiedy zważymy na powyższą technologie będzie nam dużo łatwiej zrozumieć, że maski do biegania są niezwykle potrzebne i często mogą sprawić, że nasze zdrowie znacznie dzięki nim się poprawi i zaczniemy w końcu oddychać świeżym powietrzem. Twoje płuca z całą pewnością podziękują Ci, że o nie zadbałeś.