Maski dla ochrony przed smogiem

W ostatnich latach w naszym kraju zaobserwować można było znaczny wzrost zanieczyszczenia powietrza. Wiele razy mówiono o poważnych zagrożeniach z tym związanych, które dotyczyły zwłaszcza większych miast, ale nie tylko.

Jakie zagrożenia niesie ze sobą smog?

* Po pierwsze bywa on przyczyną chorób nowotworowych.
* Powoduje częste schorzenia układu oddechowego, na przykład astmy oskrzelowej czy przewlekłych chorób płuc.
* Skutkiem wdychania zanieczyszczonego powietrza może być nadciśnienie, zmiany miażdżycowe i inne choroby układu krążenia.
* Smog jest szczególnym zagrożeniem dla dziecka w łonie matki, jeżeli ta oddychała zanieczyszczonym powietrzem.
* Może powodować podrażnienia skóry.
* Bywa przyczyną depresji i innych zaburzeń psychicznych.

Jak się bronić przed smogiem?

Na pewno starać się unikać wychodzenia z domu po usłyszeniu komunikatu ostrzegawczego. Nie zawsze jednak jest to możliwe. W takim wypadku jedynym wyjściem jest sklep z maskami. Pomysł na stworzenie masek antysmogowych powstał stosunkowo niedawno w Krakowie, mieście najbardziej zanieczyszczonym. Przeprowadzano tu liczne testy i badania, które pozwoliły wyprodukować znane z wysokiej jakości maski. Dragon sklep to właśnie internetowy sklep z maskami dla dzieci i dorosłych. Dostępne tu maski wyposażone są w wymienne filtry o wysokiej skuteczności filtracji powietrza. Zawdzięczają to zastosowaniu nowoczesnej technologii węgla aktywnego.
Wiele krajów, w tym także Polska podejmuje kroki w kierunku walki ze smogiem, jednak dopóki nic się nie zmieni, dragon sklep czy też inne sklepy z maskami, będą najlepszą i jedyną formą ochrony.