Sport w mieście i ochrona przed smogiem

Korzystanie z roweru w mieście jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu, którą traci się stojąc w korkach, jak równie pokaźnej kwoty gotówki, którą przepala codzienne użytkowanie auta. Dodatkowo zyskuje się całkiem przyzwoitą kondycje i lepsze wyniki zdrowotne. Czy rower ma jednak jakieś wady?

Rower w mieście

Jedną z największych wad użytkowania roweru w mieście jest stosunkowo duże niebezpieczeństwo z tym związane. Zarówno to pochodzące z ruchu ulicznego, jak również z zanieczyszczonego powietrza.
Miasto jest organizmem o bardzo intensywnym i często chaotycznym ruchu drogowym. Włączając się do niego na rowerze konieczne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo głównie za pośrednictwem środków, takich jak kask i właściwe oświetlenie. W starciu z samochodami rowerzysta niewiele może zrobić poza staraniami o bycie jak najbardziej widocznym.rower a smog

Drugim bardzo poważnym zagrożeniem z korzystania z roweru w mieście jest niezwykle zanieczyszczone powietrze. W tym wypadku ochrona przed smogiem możliwa jest właściwie jedynie za pomocą noszenia specjalnej maski antysmogowej, która wyposażona jest w filtry o właściwościach pochłaniających obecne w powietrzu zanieczyszczenia. Taka maska jest właściwie jedyną skuteczną i warto uwagi ochroną przed smogiem, którą może stosować na co dzień zwykły amator. Są to maski stosunkowo niedrogie i łatwo dostępne więc każda chętna osoba nie powinna mieć najmniejszego problemu z zakupem.