Wpływ smogu na zdrowie

Zanieczyszczenia powietrza są bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Trzeba mieć świadomość, jaki wpływ ma smog. Niestety w dalszym ciągu osoba w maseczce przeciwpyłowej na ulicy budzi zdziwienie.

Smog to zanieczyszczenie powietrza, które jest spowodowane działalnością człowieka, tak więc można mu przeciwdziałać. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na materiał, którym ogrzewa się dom, po drugie trzeba zrezygnować z jazdy samochodem na rzecz komunikacji miejskiej. Maseczka przeciwpyłowa antysmogowa to również dobre rozwiązanie, dzięki temu nie wdycha się zanieczyszczeń, bo powietrze jest filtrowane.

Smog ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie i skraca życie. badania pokazują, że oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przez rok jest równoznaczne z paleniem 7 papierosów dziennie. To także dużo większe ryzyko alergii, infekcji oraz chorób układu oddechowego. W zanieczyszczony powietrzu jest wiele związków rakotwórczych, które przyczyniają się do rozwoju nowotworu.

Smog może być przyczyną rozdrażnienia, braku koncentracji u dzieci, może prowadzić również do udaru czy przyśpieszonego starzenia się układu nerwowego. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak negatywne skutki może mieć zanieczyszczone powietrze na zdrowie oraz rozwój dzieci. Oczywiście odpowiednia ochrona to za mało, trzeba dbać o środowisko i podjąć działania, które mają na celu przeciwdziałanie zanieczyszczeniu.