Jak działają maski antysmogowe dla dzieci?

Celem masek antysmogowych dla dzieci jest zabezpieczenie dziecka przed wdychaniem szkodliwych substancji, zanieczyszczeń i alergenów znajdujących się w powietrzu.

Maski antysmogowe dla dzieci ( stosuj tylko sprawdzone maski ) stają się coraz bardziej popularne, dzięki wzrastającej świadomości zagrożenia, jakie niesie smog. Rodzice starają się chronić zdrowie swoich dzieci, które są szczególnie narażone na działanie smogu. Może on wywoływać alergię, astmę, choroby płuc, czy powodować trudności w oddychaniu.

Jak działają maski antysmogowe dla dzieci?
Maski działają skutecznie, dzięki filtrom zaszytym w materiale. Wysokiej jakości maska posiada dwa filtry: klasy HEPA oraz filtr węglowy. Filtr klasy HEPA chroni przed toksycznymi cząsteczkami w powietrzu. Producenci posługują się często normami: P3, FFP3, N99, które gwarantują podobną ochronę do klasy HEPA. Zatrzymują one min. 99 % zanieczyszczeń. Natomiast filtr węglowy ma za zadanie oczyścić powietrze z zapachów, chronić przed wdychaniem toksycznych gazów. Dzięki jego działaniom, dzieci nie są narażone na działanie spalin samochodowych, czy unoszący się w powietrzu dym papierosowy.

Na rynku dostępne są maski jednorazowe, co oznacza że gdy filtr się zużyje należy wymienić całą maskę na nową. Warto zainwestować w maskę antysmogową dla dzieci z wymiennymi filtrami. Filtry powinno się wymieniać zgodnie z oznaczeniem producenta. To ważne, ponieważ tylko wtedy jest zapewniona skuteczna ochrona.