"Historie nieopowiedziane"

projekt finansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach projektu Patriotyzm Jutra
04.2015 - 12.2015

Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Ocalić Szansę we Wrocławiu przedstawią mieszkańcom Wrocławia nieopowiedziane historie mieszkańców osiedla Huby. Założeniem projektu jest zaciekawienie młodych ludzi historią osiedla i jej mieszkańców poprzez innowacyjne wykorzystanie nowoczesnych technologii multimedialnych. Projekt będzie trwał od kwietnia do grudnia 2015.

Pierwszym etapem projektu będą warsztaty fotograficzne. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z technikami robienia zdjęć, a także z obsługa sprzętu fotograficznego. Następnie dzieci wyszukają stare fotografie (w internecie, bibliotekach, szkołach, w albumach swoich dziadków, sąsiadów, w domach seniora). Później wyretuszują stare fotografie, a także stworzą własne fotografie techniką 3D. Zajęcia odbędą się w świetlicy, ale także w plenerze, w domach mieszkańców osiedla, w klubie seniora itp.

W kolejnym etapie dzieci zgromadzą bazę historii nieopowiedzianych związanymi z miejscami na osiedlu Huby, jej mieszkańcami. Z powstałej bazy historii dzieci wraz z instruktorem wybiorą jedną z nich, napiszą na jej podstawie scenariusz i zrealizują film kamerą 3D. Zrealizowany materiał zmontują w programie do montażu w pracowni komputerowej.

Efekty projektu zostaną zaprezentowane podczas uroczystej wystawy w Browarze Mieszczańskim. Przygotowanie wystawy będzie obejmowało: tworzenie dekoracji, strojów, przygotowanie zdjęć i antyram, a także opracowanie koncepcji wizualnej sal. Na wystawę zostaną zaproszeni goście (władze lokalne, społeczność lokalna, seniorzy, sąsiedzi, szkoły) oraz osoby biorące udział w projekcie. Podczas wystawy odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć efekty projektu: zdjęcia, projekcję filmu, a także skorzystać z kawiarenki.

Uczestnicy projektu będą również prowadzić profil na Facebooku na którym będą umieszczaćefekty swoich działań. Opisy, zdjęcia, postępy w działaniach projektowych będą promowały nasz projekt.

Wydarzenia w ramach projektu

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci