Pracowity Grudzień Wolontariuszy z projektu "Aktywny Obywatel to JA"

 12.2013

W grudniu nasi wolontariusze mieli bardzo dużo pracy. Oto wydarzenia, w które zaangażowali się uczestnicy projektu – „Aktywny obywatel – to ja!.”

Pierwszym ważnym wydarzeniem była pomoc w organizacji Mikołajek we współpracy z Radą Osiedla Przedmieście Świdnickie. Zabawa dla 200 dzieci odbyła się 5 grudnia w klubie muzycznym Firlej we Wrocławiu.

Nasi wolontariusze przygotowali program artystyczny oraz animacje na scenie. Pełnili ważne role mikołaja i jego pomocników, jeden z wolontariuszy wcielił się w postać Komisarza Lwa maskotki wrocławskiej komendy policji. Wolontariusze pomagali utrzymać porządek podczas imprezy, rozdawali paczki dzieciom. Rada Osiedla Przedmieście Świdnickie okazała dużą wdzięczność za pomoc w zorganizowaniu zabawy dla najbardziej potrzebujących dzieci.

A już 8 grudnia kolejni wolontariusze zaangażowali się w organizację Festyn Mikołajkowy 2013 dla 150 potrzebujących dzieci z Osiedla Huby. Młodzież obsłużyła kawiarenkę dla rodziców i dzieci, wolontariuszki malowały dzieciom twarze, prowadziły animacje i zabawy w kole. Uczestnicy pomogli też obsłużyć konkursowe stoiska dla dzieci. Uśmiech na twarzach dzieci był dla naszych beneficjentów najlepsza nagroda za zaangażowanie w festyn. 

Pracowity grudzień dla naszych wolontariuszy oznaczał także pomoc w robieniu paczek żywnościowych z Banku Żywności dla potrzebujących rodzin przed świętami, wydawanie żywności, kilkudniowe kwestowanie w sklepie Real we Wrocławiu (wolontariusze pakowali zakupy przy kasach w zamian za datki na organizację obozów zimowych dla młodszych kolegów), a także pomoc w organizacji wigilii na naszej świetlicy.

Serdeczne dziękujemy...

Hipermarketowi REAL w Koronie
za umożliwienie prowadzenia kwesty oraz zbiórki żywności dla potrzebujących rodzin.

 

Grande Restauracji przy ulicy Bajana 1
za zaproszenie wolontariuszy na pyszną pizzę.

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci