Ekologiczno i kulinarnie

projekt współfinansowany przez Fundację Tesco Dzieciom w ramach projektu Pracownia Talentów
01.10.2015 - 30.06.2016

W czerwcu zakończył się realizowany razem z Fundacją Tesco Dzieciom projekt ekologiczno – kulinarny. W ramach jego realizacji w naszym Stowarzyszeniu odbywały się ciekawe zajęcia, warsztaty edukacyjne, kulinarne i filmowe.

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiadywały się bezpośredniej ochrony środowiska jak segregacja śmieci, czy ochrona zasobów naturalnych wiedzy z zakresu dietetyki, zdrowego odżywiania, planowania posiłków, ogólnej wiedzy dotyczącej żywności jak jej odmierzanie, przechowywanie a także savoir vivre czy rozpoznawanie dobrych, lokalnych produktów. Nie obca jest dzieciom po tym cyklu warsztatów także wiedza dotycząca transportu czy produkowania żywności. Dzieci przede wszystkim uczyły się jak wszystkie zdobyte wiadomości połączyć i wykorzystać w codziennym życiu, by jedzenia nie marnować, nie wyrzucać, jak planować, organizować a także jak edukować o tym innych. Podczas zajęć dzieci wykonały wiele plakatów, prac plastycznych, książkę kucharską, ulotki edukacyjne, prezentację multimedialną

Warsztaty kulinarne według wszystkich uczestników jednogłośnie zostały uznane za najlepsze zajęcia. Dzieci poznawały róże receptury, urządzenia kuchenne a także techniki przygotowywania żywności. Wszyscy uczyli się odmierzać, kroić, wałkować, ugniatać, a także cierpliwie czekać na efekt. Podopieczni poznawali historie dotyczące poszczególnych potraw, miejsca, z których pochodzą, a także inne praktyczne informacje związane z ich składnikami. Na każdym warsztacie przygotowywana była inna potrawa. Zebrane z dziewięciu zajęć przepisy, starannie przez uczestników i prowadzących dobrane, zostały wykorzystane do stworzenia autorskiej książki kucharskiej, którą można pobrać z naszej strony (klikając w poniższy obrazek). 

Warsztaty filmowe był to czas w pełni wykorzystany na ciężką, ale jakże ekscytującą pracę. Dzieci zapoznały się ze sprzętem filmowym, technikami filmowania, charakteryzacji, a potem zamieniły się w profesjonalnych scenarzystów, kamerzystów, reżyserów i aktorów. Trud zajęć zaowocował stworzeniem spotu o zdrowym żywieniu, który już niedługo zostanie zamieszony na naszej stronie.

 

Galeria

 

Kupuj i pomagaj

 

 

Facebook

 

Zobacz projekt

 

 

 Przekaż swój 1% podatku dla dzieci